• DOLAR
  7,9339
 • EURO
  9,3887
 • ALTIN
  484,29
 • BIST
  1,1822
BTC Bitcoin Haberleri

BTC Bitcoin Haberleri

Varlıklarını Bitcoin kripto paraya yatıran insanlar uzun vadede kazanç elde ediyorlar. 3 mart 2020 ile 4 mart 2020 tarihleri arasında BTC haberleri yatırımcıları sevindirdi. BTC grafiğinin yukarı doğru çıktığını gören yatırımcıların yüzü gülüyor. An itibari ile 166 milyar dolar hacmi olan BTC 9,096 dolardan işlem görüyor. Bu para birimini takip eden ikinci popüler kripto para birimi olan Ethereum ise 25 milyar dolarlık hacmi ile 232.57 dolardan işlem görüyor. Son zamanlarda iyi bir ivme kazanan BTC Cash ise 339 dolardan alıcı buluyor. Bitcoin SV satın almak isteyenler ise bu gün için 240 dolar ödeyecek.

 

Bitcoin price, bitcoin fiyatı ne oldu?

 

Bitcoin price veya Bitcoin fiyatı bu gün itibari ile 9,096.86 dolardan işlem görüyor. Bitcoin ne kadar merak edenler için coinmarket anlık olarak bu para piyasasındaki hareketliliği inceleyen bir platform.

 

Bitcoin Nedir?

 

Dijital bir para birimi olan BTC son birkaç yıldır milyarlarca dolar hacme sahip oldu. Herhangi bir otorite tarafından kontrol edilemeyen veya izlenemeyen bu para birimi ile varlıklarını değerlendirmek ve gizli tutmak isteyen yatırımcıların dışında, uluslararası para transferini BTC ile yapan bankalar da büyük bir masraftan kurtuluyor. Bu sayede BTC ile işlem yapan kurum ve kuruluşlar hatta devletler birçok yorucu prosedürden de korunmuş ve zaman kazanmış oluyorlar.

11 yıl önce bir dahi olarak kabul gören Nakamato tarafından ortaya atılan bu para biriminin küresel bir hacme ulaşması o yıllar için beklenmiyordu. Ancak yatırımlarını güvenli bir ortamda korumak isteyenler, varlıklarını üçüncü kişilerden korumak isteyenler bu platforma yığılınca tüm dünyanın dikkati bu borsaya yönelmişti. BTC 1 doların altında satılmaya başlandı ve şimdi ise bir BTC 9 bin dolara ulaştı ki bizim paramızla yaklaşık 1 BTC 54 bin TL yapıyor. BTC piyasasının önünün açık olduğunu vurgulayan uzmanlara göre yatırımın en güvenilir yolu bu borsada parayı değerlendirmektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

googlenews
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM