Adsense Nedir? Adsense Neden Alamıyorum?

Google Adsense pek çok insanın internetten para kazanmak için tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Web sitenizde ya da Youtube kanalınızda reklam vererek gelir elde etmenize adsense yolu ile gelir elde etmek adı verilebilmektedir. Günümüz teknolojisinin gelişmesiyle beraber pek çok marka bugün ürünlerini Youtube kanallarından, Instagram hesaplarından ve blogların kenarlarından tanıtılmaktadır.

Reklam veren firmalar sizlerin takipçi sayısına göre iş birliği gerçekleştirmektedir takipçi sayınız arttıkça Youtube üzerinden de sizlere ulaşarak videolarınızın arasına eklemeler yapmanızı ve bunun karşılığında sizlere ödeme yapmayı teklif etmektedirler.

 

Neden Adsense Alamıyorum?

 

İnternet çağının gelişmesi ve internet üzerinden pek çok insanın iyi gelirler sağlayabileceğini öğrenmesinden sonra google’dan adsense alma oranı da zorlaşmış ve çok az insana adsense verilmeye başlanmıştır. Adsense başvurunuzu yaptıktan sonra Google sizlerin sunduğu içerikleri incelemekte ve gelecek vadedip etmediğini anlamaya çalışmaktadır. Değerlendirmeler sonucunda sizlere onay mesajı ya da yetersiz içeriklere sahip olduğunuzu bildiren mesajlar gönderilmektedir.

Adsense alamamanızın ilk sebebi yeterli kitleye hitap etmiyor oluşunuz olabilir bunun yanı sıra düzenli içerik üretmiyorsanız Google sizlere Adsense vermeyi uygun görmeyebilir. Adsense’nin verildiği sitelere ve kişilere bakılırsa genellikle;

 

  • Yeterli içeriğe sahip
  • Ziyaretçi potansiyeli yüksek
  • Yüksek takipçiye sahip
  • İletişim gücü yüksek
  • Reklam potansiyeline sahip

 

Kişilere Adsense verilmektedir. Google bir hizmeti ve hizmet karşılığında bir miktar parayı sizlere sunarken sizlerin de verimine oldukça dikkat etmektedir. Eğer Adsense alamıyorsanız;

 

  • Yeterli ziyaretçiye sahip değilsinizdir
  • Yüksek takipçi oranınız yoktur
  • İletişim gücünüz ve hitap ettiğiniz kitle azınlıkta kalıyordur
  • Reklam potansiyeliniz güçlü değildir

 

Bu durumları düzelterek ve iyi bit şekilde yönlendirerek sizlerin de Adsense alma şansınız vardır. Bugün başarı sahibi olan ve Adsense yolu ile para kazanan pek çok insan ilk etapta Adsense alamamış insanlar arasındadırlar. İşinizi bırakmamak ve sürekli içerik üreterek çalışmak karşılığında sizler de Adsense alabilir ve bu yol ile yüklü miktar paralar kazanabilirsiniz. Başarı ve azimle birlikte gelişen bu durum karşılığında insanların emeklerinin karşılığını aldıkları pek çok insan tarafından gözlemlenmiştir.

Yorum yapın