En İyi WordPress Eklentileri

En İyi WordPress Eklentileri

06/17/2020 0 Yazar: bilgisitem

Günümüzde çoğu site artık WordPress tabanlı ücretsiz bir şekilde kurulmaktadır. Birçok insanın tercih ettiği WordPress  eklentileri hemen hemen neredeyse tamamı kullanıcılara ücretsiz olarak en güncel şekilde kullanıma sunulmaktadır.

 

WooCommerce

 

Bir e-ticaret sitesi projeniz var, WooCommerce eklentisine kesinlikle ihtiyaç duyacaksınızdır. Bu eklenti kullanıcılarına dünya çapında dijital bir mağaza içeriği sunmaktadır. Farklı ödeme seçenekleri’de sunan WooCommerce kolay kurulumu sayesinde birçok uygulama ile entegre bir şekilde çalışmaktadır. Uygulamanın ücretsiz versiyonu sizi bir başarıya ulaştıracaktır. Bu bana yetmez diyenler için premium versiyonuna geçiş yapıp daha geniş yelpazesi ile çalışabilir.

 

Jetpack

 

Sitenizde daha çok trafik oluşturmak, onları istatiksel bir tablo ile önünüze sunması ve sitenizi güvenli hale getirmesi için tasarlanmış bir WordPress uygulamasıdır. Neredeyse tüm özellikleri ücretsiz olan Jetpack, Premium versiyonu ise daha birçok özellik ile yedekleme ve ek güvenlik sağlayacaktır.

 

Broken Link Checker

 

Kurduğunuz sitede başarılı olmuşsanız ve büyük bir kitleye hitap ediyorsanız bu eklenti kesinlikle kurmanız gereken bir eklentidir. Google’nin kişileri sürekli bozuk sayfaya yönlendiren sitelere iyi gözle bakmadığını düşünürsek, Borken Link Checker’de sayfanızda olası sayfa hatalarını yönetici paneline bir rapor etmektedir. Ayrıca sitenizde ki birçok eksik, kırık sayfaları onarmanızda yardımcı olacak ve arama motorlarının kırık sayfaya yönlendirmeleri iptal edecektir.

 

Wordfence Security

 

Sitenizi olası kötü yazılım korsanlarından koruması için tasarlanmış bir eklentidir. İçerisinde Web Uygulama Güvenlik Duvarı (WAF) bulunduran bu eklenti, kötü yazılımlardan sizi koruyacak ve bunun yanında sürekli güncellenmesi sonucunda içerisinde Tehdit Savunma Kaynağı bulundururak sitenizi oldukça güvenilir hale getirecektir.

 

Imagify Image Optimizer

 

Şimdilerde cep telefonları ile alışveriş yapmak veya siteler arası gezinmek olmazsa olmazımız. Peki sitenizde oluşacak yavaş açılmalar veya kişinin ekranında oluşacak herhangi bir donmaların sitenize kayıp olarak geri döneceği aşikardır. İşte bu uygulama böyle sorunların önüne geçecektir. Büyük boyutlu videoları ve resimleri optimize edip daha hızlı bir şekilde sitenizin yüklenmesinde oldukça işinize yarayacaktır.

 

Contact Form 7

 

Kullanıcılarınız veya müşterileriniz ile direk bağlantı kurmanızı sağlayacaktır. Sitenize birçok form eklemenize yardımcı olacaktır. Müşteri önerilerini, eleştirileri veya başka nedenlerden dolayı iletişim kurmanızda oldukça payı büyüktür.