Ev Telefonu İle WhatsApp Kullanmak

Ev Telefonu İle WhatsApp Kullanmak

04/13/2020 0 Yazar: bilgisitem

Şirketler ve bireysel kullanıcılar için WhatsApp 1 milyar kullanıcı tarafından kullanılan günümüzdeki en iyi sesli, görüntülü ve yazılı anlık iletişim araçlarından biridir. Ev telefonu ile WhatsApp kullanmak ise iş yerleri ve kurumsal firmalar için büyük avantajlar sağlıyor.

Günümüzde bu aracın popüler olmasının en büyük nedeni, sadece internet ve bir akıllı cihazla dünyanın her noktasındaki kimselerle saatlerce ücretsiz görüntülü konuşma ve data paylaşımı yapma imkanı vermesidir. Son günlerde WhatsApp için çeşitli spekülasyonlar ortaya atılsa da buradaki uçtan uca şifrelenme yöntemi ile iletişimin 3. Şahıslarla paylaşılması imkansızdır.

Ancak yine de WhatsApp büyük ölçekteki data transferine olanak sunmamak gibi bir eksikliğe sahip. Bu açığı gören başka bir sunucu olan Telegram da 1.5 GB veri transferine izin veriyor ve WhatsApp tarafından desteklenen özellikleri destekliyor. Artı olarak da yanlışlıkla paylaşılan ve silinmek istenen yazıları veya verileri karşı tarafa gitmeden geri alma şansı da var. Ama bu makalede konumuz WhatsApp ev telefonu ilişkisi olduğundan, sabit telefonlarda WhatsApp nasıl kullanılır bu yöntemi görelim

 

Ev telefonu ile WhatsApp Kullanımı

 

Cep telefon numarası olmadan WhatsApp kullanılamaz diyenler henüz Bussines versiyonundan haberdar değil. Bu versiyonla sabit telefonu kullanarak bilgisayar ekranınızda bu aracı çok rahat kullanabilirsiniz. Hemen bir Bussines Whatsapp programı indirin. Ardından bilgisayarda kurulum yapın. Sizden bir telefon numarası isteyecektir, alan kodu ile beraber telefon numaranızı girin. Bu telefona SMS gelmeyeceğine göre, sesli olarak beni ara seçeneğini seçerseniz, WhatsApp tarafından aranacaksınız ve size 6 haneli bir şifre verilecek. Bu şifreyi bilgisayardaki ekrana gireceksiniz. Daha sonra programınız aktive olacak ve kullanıma kesintisiz devam edebileceksiniz.

WhatsApp ve Telegram gibi programlar bizi cep telefonları hatlarına bağımlı olmaktan kurtarıyor. Ancak Telegram programı işi biraz daha ileri götürdü ve internet yokken de mesajınızı gönderebiliyorsunuz. İnternetin kesik olduğu zamanlarda dahi çalışan Telegram, gittikçe artan bir kullanıcı sayısına ulaşmaya başladı. Çünkü bu program da ücretsiz ve biraz daha fazla konfor vadediyor.

Son günlerde WhatsApp resmi olarak dinlenecek mi sorusu gündeme geldi. Bu platfom Zückerberg’e ait bir platform, daha önce de Facebook bilgilerinin sızması konusu gündeme geldiği için bu konuda nasıl bir yol izleneceği belirli değil. Ayrıca platformda uçtan uca şifreleme sistemi kullanıldığı için bilgiler ilgili grup üyeleri ve izin verilenler tarafından görülebiliyor. Fakat ileride bir problem ortaya çıkarsa insanlar her an saniyeler içinde alternatif program olan Telegram platformuna geçebilir.

 

Telegram Programı Özellikleri

 

Telegram programı da WhatsApp platformuna rakip olarak ortaya çıkan, sesli ve görüntülü ücretsiz kullanıma izin veren bir platformdur. Bu platform bir Rus programcfı olan P. Durov tarafından yazıldı ve geliştirildi. Mobil numarası olan herkes programı telefona indirerek kullanmaya başlayabilir.

Yüz binlerce kişiyi arkadaş olarak ekleme, 1.5 GB veri gönderebilme gibi özellikleri olan bu program çok hızlı bir şekilde yayılıyor. Ayrıca dileyenleri için programın masa üstü sürümü de var. Programın gizli chat imkanı sunması, cep telefon numarası ile kayıt olma imkanı ve ücretsiz görüşme sağlaması, saniyeler içinde kendi kendini yok eden mesajlar gönderebilme özelliği ile ön olana çıktığını söyleyebiliriz. Karşıdaki kişi sizin sohbetin ekran görüntüsünü aldığında anında bu bilgi karşıya gidebiliyor.

Bu platform da iOS Android ve Windows platformlarda çok hızlı bir şekilde çalışabiliyor. Telegram programını indirmek için mobil cihazlarınız için Google Play uygulamasını kullanabilirsiniz.