Bilgisitem.com – Güncel Bilgi Sitesi
Redmi Mi 10 Yeni Telefon Modeli Satışa Çıkıyor
Sosyal Medyada Paylaş
15 Mart 2020

Redmi Mi 10 Yeni Telefon Modeli Satışa Çıkıyor

Merakla beklenen telefon modellerinden biri olan Redmi Mi 10 yeni telefon modeli nihayet mart 2020’de alıcıları ile buluşacak. Amiral gemisi telefon serisi içinde yer alan bu cihaz devasa bir ekran olan 6.68 inç Full HD Plus ve tabi Süper AMOLED üstün teknolojileri ile gelecek.

Cihazdan beklendiği gibi sabit ROM 256 GB olacak ve müşterilere “yok artık!” dedirtecek 12 GB bir RAM donanımı ile gelecek. Yani 12 GB RAM bir bilgisayar için bile fazla ama şirketin bir düşündüğü var. Eşsiz benzersiz ve kısıtsız bir cihaz öne sürmek.

Evet firma bu donanımlara kumanda edecek bir de Snap Dragon 865 model işlemci kullanacak. Ön tarafa da 20 MP bir sensör yerleştirecek olan Redmi Mi 10 üreticisi işini sağlama alarak arka kameraları da eleştirmenleri susturacak özellikte ve sırada yerleştirdi. Cihazda 108 MP olarak abartılı bir profesyonel kameraya destek verecek saz arkadaşları 13 MP ve 2+2 MP kameralar da görüntü şöleni için hazır ve emre nazır vaziyette yerlerini alacaklar.

Peki ya bu zengin donanımları kim besleyecek? Bu canavarları beslemek için Redmi Mi 10 4,780 mAH bir batarya seçti ve saatlerce dolmasını beklememeniz için de 30 Watt hızlı şarj adaptörü de ekledi.

 

Redmi Mi 10 Yeni Telefon

 

Redmi Mi 10 kasa renkleri olarak nedendir bilinmez şeftali rengi altın rengi, popüler titanyum gümüş rengi ve buz mavisi renklerini kullanacak. İşlemci olarak tek çekirdeği 2.84 GHz hıza çıkabilen ve diğer 3 çekirdeği 2.43 GHz hıza fırlayabilen diğer masum 4 çekirdeği de arka planda 1.8 GHz frekansında çalışacak olan Snap Dragon 865 model işlemci ve isteğe göre 8-12 GB ram donanımı bu telefonun dikkat çeken ilk özellikleridir.

Büyük bir ekran seçen firma tam 6.67 inç büyüklükte film izleyebileceğiniz, oyun oynayabileceğiniz Excel ve Word PDF dosyalarını rahatlıkla okuyabileceğiniz ferah bir ekran seçti. Cihaz inç başına 386 PPİ çözünürlüğü destekliyor ki bu rakam grafik meraklıları ve oyun meraklıları için çok sevindirici bir haber.

Ayrıca cihazın kameralarında 2 adet renkli LED flaş olması harika pili ve harika olmayan fiyatı (!) ile gelen cihazın bu yüksek donanımlarına ve konfor vadeden özelliklerinin faturasına bakalım.

 

Redmi Mi 10 Yeni Telefon fiyatı

 

Redmi Mi 10 telefon fiyatı Hindistan için 575 Dolar olarak belirlendi. Ülkemize gelirse minimum 3.500 TL + vergiler olacak. Parası gani olanlar için hiçbir zorluk çıkarmayacak ama orta sınıfı epey düşündürecektir.

Bir Yorum Bırak

Sol Üst Köşeden Menülere Ulaşabilirsiniz.
Tüm Hakları Saklıdır © 2020 Bilgisitem.com
“İnsanların en hayırlısı, insanlara faydalı olandır”. H.Ş.