Alışveriş İçin En Ucuz Ülkeler Hangileridir?

Alışveriş İçin En Ucuz Ülkeler Hangileridir?

03/09/2021 0 Yazar: bilgisitem

Alışveriş tutkunlarının sıklıkla araştırma yaptıkları konular arasında yer alan alışveriş için en ucuz ülkeler bugünkü yazımızın konusunu oluşturuyor.  Yurtdışı tatillerine gitmek isteyenlerin tatil yeri kararlarını etkileyen ucuz alışveriş imkanları, dönemsel olarak değişiyor olsa da genel olarak alışveriş için uygun olarak değerlendirilebilecek ülkeler yazımızın devamında yer alıyor.

Alışveriş İçin En Ucuz Ülkeler

en ucuz 9 ülke

En ucuz 9 ülke

Alışveriş için en uygun fiyatlı ülkeler listemiz size fırsatlarla dolu alışveriş destinasyonlarını sunuyor.

Vietnam

Ünlü spor markalarının ucuz fiyatlara sahip ürünlerini bulabileceğiniz Vietnam, spor markalarına tutkuları olan binlerce alışveriş tutkununu her yıl ağırlıyor. Kamp malzemelerinden başlayıp trekking ürünlerine ve çantalara kadar hemen her ürünü uygun fiyatlarda bulabileceğiniz ülkeye alışveriş için gidiyorsanız aldıklarınızı yerleştirebileceğiniz büyük bir valizi de yanınızda götürmenizi tavsiye ediyoruz.

Çek Cumhuriyeti

Alışveriş imkanları ile bilinen Çek Cumhuriyeti’nde ucuz alışveriş için Prag şehrine uğramanız tavsiye ediliyor. Turistik açıdan ünlü olan Prag ilk bakışta pahalı bir şehir olarak gözükse de uygun alışveriş için imkanları ile de biliniyor. Çek Cumhuriyeti’nin alışveriş şehirlerinden Prag’ da alışveriş yapacaksanız uygun fiyatlarla ürünler bulabileceğiniz yerler arasında OC Letnany, Palac Flora, Sestka, Palladium’ a mutlaka uğramalısınız.

Japonya

Alışveriş için en ucuz ülkeler listemizde yer alan Japonya’nın bu listeye girmesinin en önemli nedeni Tokyo şehridir. Tokyo aynı Prag gibi her ne kadar pahalı bir kent olarak görülse de ucuz alışveriş yapabileceğiniz birçok alışveriş bölgesine sahiptir. Bu bölgelerden özellikle Hasegawa bölgesi çok uygun fiyatlar ile alışveriş yapabileceğiniz birçok hediyelik eşya mağazalarına sahiptir.

Özellikle şehirlerin sokak aralarında bulunan satıcı tezgahlarında ve semtlerin pazarlarında şaşırtıcı derecede kaliteli ürünler çok uygun fiyatlar ile satılmaktadır. Ülkeye alışveriş için seyahat etmişseniz hafta sonları açık olan ve dünyanın en büyük pazarlarından biri olan Chatuchak Weekend Market’e uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Tayland

Alışveriş için en uygun yurtdışı rotalarından biri de Tayland’dır. Ülkenin özellikle Bangkok şehri, yüzen çarşılarında ucuz alışveriş yapabileceğiniz birçok alternatifi size sunar. Elektronik eşya alışverişi tutkunlarının gezi rehberlerinde ilk sırada yer alan Bangkok aynı zamanda tekstil ürünlerinde hem kaliteli hem de uygun fiyatlı ürünler ile alışveriş yapmayı sevenlerin dikkatlerini çekiyor.

Andorra – Alışveriş için En Ucuz Ülkeler

Havayolu ile ulaşımı bulunmayan ülkeye İspanya veya Fransa sınırından karayolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Ülkede verginin olmaması nedeniyle ucuz alışveriş yapılabiliyor. Alışveriş imkanlarının yanında ülkenin tarihi ve doğal güzellikler ile dolu olması seyahat severlerin ilgisini çekiyor.

Hindistan

Uzun bir dönemdir hem seyahat severlerin hem de alışveriş tutkunlarının gezi listelerinde yer alan Hindistan uygun fiyatlar ile tatil yapabileceğiniz ve bölgeye has tekstil ürünleri, baharat ve hediyelik eşya alışverişlerinizi yapabileceğiniz bir ülkedir.

Singapur

Teknolojik ürünlere yönelik alışveriş yapma merakı olanların tercih ettiği ülke Singapur, genel anlamda ucuz alışveriş imkanlarının fazla olmadığı bir ülke olsa da listemizde teknolojik ürün meraklıları için yer alıyor. Takashimaya ve China Town, ülkede alışverişin adresleri olarak öne çıkıyor.

Malezya

Ülkenin her bölgesi ucuz alışverişin adresidir dersek Malezya’yı tam olarak anlatmış oluruz. Elektronik ürünlerden, tekstil ürünlerine, yöresel ürünlerden kozmetik ürünlere kadar hemen her şeyi bulabileceğiniz ülke, alışveriş tutkunlarının gözde ülkelerinden biridir. Kuala Lumpur’da yer alan Bukit Bintang Caddesi ise Malezya’ya alışveriş için gitmişseniz uğramadan seyahatinizi tamamlamamanız gereken yerlerden biridir.

Paraguay – Alışveriş için En Ucuz Ülkeler

Dünyanın en ucuz ülkesi unvanına defalarca sahip olan Paraguay, alışveriş için en ucuz ülkeler listemizde yer alıyor. Sınır kenti olan Ciudad del Este ise dünyanın en büyük serbest ticaret alanıdır. Bu alan aynı zamanda dünyanın en büyük açıkhava alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. El sanatları ürünleri için adeta bir cennet olan ülkeye alışveriş için giderken ek bagaj almanız faydalı olacaktır.

Alışveriş yapmak için tercih edeceğiniz ucuz ülkeler listemizin ardından “Yaşam” kategorimizdeki diğer içeriklerimizi de incelemeniz sizin için faydalı olabilir.