Arkadaşınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun

Arkadaşınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun

11/01/2020 0 Yazar: bilgisitem

Arkadaşınızla oynayabileceğiniz 5 mobil oyun önerilerimizi dikkate alarak arkadaşlarınızla heyecanlı ve eğlenceli vakit geçirebilir, stres atabilirsiniz.

Arkadaşlarımla hangi mobil oyunları oynayabilirim?

Özellikle günümüzde olduğu gibi salgın dönemlerinde genç veya yetişkin olsun, eğlenceli vakit geçirmeye ihtiyacımızın olduğu bir gerçektir. Arkadaşınızla oynayabileceğiniz 5 mobil oyun başlığı altında, her zaman eğlenceli bir aktivite yapma imkânı bulabileceğiniz birbirinden güzel mobil oyunları sizinle paylaştık.

Mobil cihazlarda arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz birçok oyun bulunuyor. Bu yüzden listemizde daha grafik ve efekt kalitesi yüksek, sevilen oyunlara yer vermeye çalıştık.

Arkadaşınızla Oynayabileceğiniz 5 Mobil Oyun

 

arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Arkadaşlarla oynanacak mobil oyunlar

Covid-19 nedeniyle insanların arkadaşları ile daha seyrek bir araya gelmesi, karşılıklı online avantajları daha fazla öne çıkarmaya başladı. Pandemi sürecinin sıkıcı bir süreç olması nedeniyle, insanları evde film izlemek veya sadece internette sörf yapmak gibi rutin şeyler artık eskisi gibi kesmiyor.

Özellikle oyun oynamayı sevenler için bu süreçte en eğlenceli aktivite, eskisi gibi sık göremedikleri arkadaşları ile oyunlar oynamak oluyor. Tabii ki bu oyunlar uzaktan oynanabildiği gibi yan yana iken de oynanabiliyor. İşte Android ve iOS işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda, arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz mobil oyunlar.

1-    Mini Milita – Doodle Army 2

 

100 milyondan fazla indirilen mobil oyun, 2D oyun özelliği ile sevenlerine muhteşem bir zevk sunuyor. Dünya genelinden farklı rakiplerle karşılaşarak oynayacağınız oyunu, arkadaşınız ile de çevrimiçi şekilde eş zamanlı olarak oynayabilirsiniz.

Mobil aksiyon oyunları arasında yer alan Doodle Army 2, sezgisel bir oyun kurgusuna sahip. Mobil veri ile 6 farklı oyuncunun çevrimiçi olarak oynayabileceği bu oyun, Wi-Fi bağlantısı ile 12 oyuncuya kadar eş zamanlı oynanmaktadır. Basit düzeyde görsellere sahip bir oyun olmasına karşın 100 milyonu aşkın indirilme sayısı, oyunun ne kadar eğlenceli olduğunun bir kanıtıdır.

Google play: Mini Milita – Doodle Army 2

2-    Call of Duty Mobile

 

Arkadaşınızla oynayabileceğiniz en iyi mobil oyunlar arasındaki Call of Duty Mobile, II. Dünya Savaşı’ndan esintilerle oynanabilecek muhteşem bir strateji ve aksiyon oyunudur.

Son olarak 8. Sezonu açıklanan oyun, popüler olarak görülen birçok mobil oyunu geride bırakmış durumda. Highrise haritası, sezonluk etkinlikler, Juggrnaut modu ve yeni savaş bileti gibi özellikler sunan 8. Sezon oyunu, oyuncularda hayranlık uyandıracak daha birçok özelliği bir arada sunuyor. Toplamda 100 milyondan fazla indirilen Call of Duty: Mobile, 4,5 oyuncu puan ortalamasına sahiptir.

Google play: Call of Duty Mobile

3-    Shadowgun Legends

 

Android ve iOS tabanlı işletim sistemine sahip mobil cihazlarınızda arkadaşlarınız ile oynayabileceğiniz Shadowgun Legends, muhteşem grafikleri ve oyun içi özellikleri ile en iyi mobil çevrimiçi oyunlardan biridir. 5 milyondan fazla insanın indirmiş olduğu oyun, 4,3 oyuncu puanı ortalamasına sahip. İndirilme sayısı listemizdeki diğer oyunlara nazaran az olarak görülse de oyunun diğerlerine göre yeni olmasının indirilme sayısında etkisi bulunuyor.

Oyun 2380 yılında geçiyor ve bir kıyamet senaryosunu konu ediniyor. Robotlara karşı mücadelenin verildiği oyun, savaş ve strateji oyunu sevenlerin gözdesi olmaya aday oyunlar arasında yer alıyor.

Google play: Shadowgun Legends

4-    Fortnite

 

Hiç kuşku yok ki Fortnite de arkadaşlarınızla birlikte oynayabileceğiniz mobil oyunlarla ilgili bir liste yaparken üst sıralarda yer almayı hakkeden bir uygulama.

Pubg sevenlerin daha fazla ilgi gösterdiği oyunun Pubg oyunundan en büyük farklı, yapıların istenildiği gibi inşa edilebiliyor olmasıdır. Savaş devam ederken istediğiniz gibi farklı yapılar inşa ederek kullanabilirsiniz.

Oyunun toplam indirilme sayısı, 5 milyonu aşmış durumdadır. Oyuncu puan ortalaması 4,2 olan Fortnite, 4 kişiye kadar çevrimiçi eşli oynanabiliyor. Oyuna eklenen hayatta kalma modunun ardından, oyunun popülerliği daha fazla olmuştur. Epic Games tarafından geliştirilen oyun, şirketin geliştirdiği diğer oyunlar gibi kalite kokuyor.

Samsung galaxy store: Fortnite

5-    Zooba

 

Aynı tip oyunlardan siz de sıkılmadınız mı? Sıra dışı bir senaryoya ve farklı oynanabilirliğe sahip bir mobil oyun mu arıyorsunuz? O zaman sıradaki önerimiz tam size göre.

Kıyasıya savaş oyunlarından bıktıysanız, bir hayvanat bahçesindeki hayvanlar arasında farklı mücadelelere yer verilen Zooba tam da size göre. 4,2 oyuncu puan ortalamasına sahip olan oyunu, şimdiye kadar 10 milyondan fazla insan indirmiştir.

Arkadaşınızla oynayabileceğiniz 5 mobil oyun önerisiyle size eğlenceli vakit geçirebileceğiniz, sevdiklerinizle birlikte stres atabileceğiniz keyifli mobil oyunları tanıtmak istedik. İçeriğimizin faydalı olduğunu düşünüyorsanız teknoloji kategorimizde yer alan diğer içeriklerimize de göz atmanızı öneririz.

Google play: Zooba