Ben Sana Yetişemedim

Ben Sana Yetişemedim

04/28/2020 0 Yazar: bilgisitem

Hayatını yazmak yerine, yaşayarak yazan güzel insan, Aynı zamanda işinde başarılı bir Elektronik teknisyeni olan Ahmet Yakut, Halk tarafından da tanınan, sevilen bir deprem tahmin araştırmacısıdır. Bu güzel kitabında yazarıdır. Cümlelere, sığmayacak kudretteki anlamları sığdırdı. İyilik dolu kalbi, Yazdığı kitabının yazarı oluvermişti. O kalbindeki güzelliği sayfalara döktü. Ne kadar sığdırabildiyse..

Ekip olarak, Kitabından küçük, küçük alıntıları siz okurlarımızla paylaşmak istedik. Bilgisitem olarak bizde kendisine başarı, sağlık ve mutluluklar diliyoruz..

Ahmet yakut

 

BEN SANA YETİŞEMEDİM

” Unutma olur mu? Hayat aslında tek kişilik, dev bir oyun… Ve bu oyunda tek bir canın var. Bu oyunda oynarken canını sıkanların sana dedikleri için değil, Düştükleri haller için üzül. Aldığın o eşsiz nefesi, Başkalarının sana yok yere harcadığı nefesler için tüketme. Kim ne derse desin! Sen doğruların kadar, Hatalarınla da güzelsin. Çünkü kimse için olmasa da, Yaradan için özelsin.”

” Denize dalıp boğulmaktan korkan insan, Dünyaya dalıp yanmaktan korkmuyor. Onlarca yer sarsıntısından korkan insan, Bir gönlü sarsmaktan korkmuyor. Ahir-i çağ dedikleri bu olsa gerek! İnsan artık daha çok Allah’tan değil de, İnsandan korkuyor. ”

ben sana yetişemedim

” Yaşam fıtratının gereğinde, her şeyin olduğu gibi davranması ya da gerektiği şekilde var olması yatar. Bembeyaz karlarla gelen kış, ardındaki rengârenk baharın müjdecisidir ya da şehrin üstüne çöken kara bulutlar, yağacak olan yağmurun habercisidir. Her şey olması gerektiği gibidir doğada. Çiçeklerin açması, solması veya bir ağaçtaki meyvenin vakitlice olgunlaşıp, olması gibi… İkisi de kanatlı olsa da, Kuşların sadece uçup, arının bal yapması gibi… ”

” Ormanın kralı aslandır fakat yemeğine göz diken de aç gözlü sırtlandır. Demem o ki! Doğada her şeyin rolü bellidir belli olmasına, Lâkin akıl sır ermez bir türlü insanın yapısına. Anlaması zordur gülüşünün, bakışının ya da sözlerinin ardındaki gerçek niyetini. Bu yüzden en çok da insan yanıltır seni. İnsan götürür insanı sebepsizce ipe ve insan sürükler insanı çıkışı olmayan bir dibe. Çok zordur insanın insan gibi olması, İnsanca davranması ve insan kalması… Zordur verdiği sözleri tutması ve kolaydır ettiği yeminleri unutması. Kim bilir belki de bu yüzdendir, Yaradan’ın insanı, yine insanla sınaması… “