Çeyiz Hediyesi Olarak Ne Alınır? En İyi Hediye Fikirleri

Çeyiz Hediyesi Olarak Ne Alınır? En İyi Hediye Fikirleri

07/27/2021 0 Yazar: bilgisitem

Çeyiz hediyesi olarak ne alınır? Diye soranlar için en iyi çeyiz hediyesi fikirlerini bir içeriğimizde topladık.

Çeyiz Hediyesi Fikirleri

çeyiz hediyesi olarak ne alınır

Çeyiz hediyesi olarak ne alınır

Evlenen kişilere arkadaşları tarafından verilen çeyiz hediyesi, farklı çeşitlerde olabilir. Herşeyden önce çeyiz hediyesi, evlenen kişilere destek amaçlı alınmaktadır. Bu nedenle alınan hediyenin bir fonksiyonunun olması önemlidir.

Yemek Takımı

Bir evin vazgeçilmezleri arasında yemek takımı yer alır. Özellikle eve misafir geldiği zamanlarda çokça ihtiyaç duyulan yemek takımı; tabak, kase, çatal, bıçak, kaşık ve diğer bütün yemek araç gereçlerini içerebilir. Yemek takımı, diğer birçok çeyiz hediyesi türü arasında daha yüksek maliyetli olmaktadır. Daha düşük maliyetli fakat fonksiyonel bir çeyiz hediyesi de evlenen çift için anlamlı olacaktır.

Fincan Takımı

Yemek takımının yüksek maliyetine karşın, genellikle 5’li takımlar halinde satılan fincanlar da çeyiz hediyesi olarak verilebilir. Çoğunlukla desenli olan fincanlar tercih edilebildiği gibi, düz beyaz ya da siyah renkler de çeyiz hediyesi için uygun olacaktır.

Tost Makinesi

Tost makinesi de, mutfakta olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Arkadaşınıza alacağınız bir tost makinesi, pratik yiyecekler yapmak için çok iyi bir seçenektir.

Çeyiz Hediyesi Fikirleri: Dekor Ürünleri

Çeyiz hediyesi olarak en çok tercih edilen eşyalar arasında dekor ürünleri en revaçta olanıdır. Fakat dekor ürünü satın alırken, müstakbel çiftin evinin dekoruna en uygun ürünü almanız önemlidir. Aksi takdirde aldığınız dekor ürünü evde fonksiyonsuz olarak bir kenarda duracaktır. Duvar lambaları, diğer ışıklandırma çeşitleri, antika değere sahip ürünler ve vazolar en çok tercih edilen ev dekoru ürünleri arasındadır.

Sehpa Takımı

Zigon sehpa olarak da geçen sehpa takımları, bir evde her zaman ihtiyaç duyulan ürünlerdir. Evlenecek olan çiftlerin çeyizlerinde birden fazla zigon sehpa takımı yer alabilir. Fakat bu durum, daha fazla sahip olmayacakları anlamına gelmez. Çünkü kalabalık bir misafir topluluğunu ağırlamak adına zigon sehpalara çokça ihtiyaç duyulmaktadır.

Porselen Fincan ve Çaydanlık Takımı

Porselen fincan ve çaydanlık takımı, özellikle önemli ziyaretçiler geldiğinde şık bir tasarıma sahip olması nedeniyle evlerdetercih edilmektedir. Kendine has desen ve renklere sahip olan bu takımlar ile farklı bitki çayları demlenebilir ve ikram edilebilir. Arkadaşınızı şaşırtmak adına iyi bir tercih olduğu söylenebilir.

Nevresim

Nevresim takımları, çeyiz hediyesi olarak en sık tercih edilen eşyalardır. Periyodik olarak değiştirilmesi gereken ve eve misafir geldiğinde ihtiyaç duyulan nevresim takımları, arkadaşlarınıza çok iyi bir çeyiz hediyesi olabilir.

Çeyiz Hediyesi Olarak Ne Alınır? Halı ve Yolluk

Çeyiz hediyesi olarak yolluklar, halılardan daha sık olarak tercih edilir. Halılar, ev dekoruna doğrudan katkı sunan sabit eşyalar iken; yolluklar daha portatif ve yer değiştirebilir eşyalardır. Bunun yanında, halı satın alırken evin dekorunu ve duvar boyasını da göz ardı etmemek gerekir. Bu sonuçlara bakıldığı takdirde, eğer hediye alacağınız arkadaşınızın evinin dekoruna hakimseniz halı, değilseniz yolluk tercihinde bulunabilirsiniz.

Hava Temizleyici Ürünler

Bir evin dekoruna ya da düzenine bağlı olmayan ürünlerin ve eşyaların en iyi çeyiz hediyesi tercihi olduğunu söyleyebiliriz. Havayı filtreleyerek temizleyen cihazlar ise bu tanıma en iyi uyan ürünlerdir. Arkadaşınıza alacağınız bir hava temizleme ürünü ile ferah bir ev ortamına sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Hava Serinletme Ürünleri

Çeyiz hediyesi fikirleri arasında alternatif bir hediye arayanlar serinletme ürünlerini göz önünde bulundurabilir. Klimalar ve hava üfleyen pervaneler, evlerde sıcak havalarda serinletme işlemi için kullanılır. Klimalar, yüksek maliyetli olması nedeniyle çoğunlukla tercih edilmez. Onun yerine, hava üfleyen pervaneler daha uygun fiyatlarda olduğu için çeyiz hediyesi olarak alınabilir.

Pratik Mutfak Araçları

Mutfakta özellikle yemek yapıldığı sırada kullanılan pek çok pratik alet mevcuttur. Çeyiz hediyesi olarak ne alınır? Sorusunu soranların bu ürünleri mutlaka incelemesi gerekir.

Sebze ve meyvelerin kabuklarını kolayca soymaya yarayan aletler bunlara örnektir. Oyma, delme ve soyma gibi işlemler yapan aletlere ek olarak özel rendeleme işlemlerinin gerçekleştirilebildiği cihazlar da çok iyi birer çeyiz hediyesi olabilir. Bu aletler genelde çok uygun fiyatlı olabilmektedir.

Tuvalet ve Duş Kabini Aparatları

Klozetlere örtülen örtüler, lavabo altı paspasları ve duş kabini içerisinde yer alan kaymaz plastiklerden satın alarak arkadaşınıza çeyiz hediyesi verebilirsiniz. Çeyiz hediyesi olarak çok uygun fiyata temin edebileceğiniz bu ürünleri internetten de satın alabilirsiniz.

Çeyiz hediyesi olarak ne alınır? Sorusuna yanıt verdiğimiz bu içeriğimizin ardından “Evliliği sağlıklı yürütmenin yolları” başlıklı içeriğimiz de ilginizi çekebilir.