Ders Çalışmak İçin Motive Edici Sözler

Ders Çalışmak İçin Motive Edici Sözler

12/20/2020 0 Yazar: bilgisitem

Ders çalışmak için motive edici sözler kullanılması, çalışanın gayretini ve konsantrasyonunu artırmaya yardımcı olarak dersteki verimliliğin de artmasını sağlayacaktır. Başarı elde etmek için önce, çalışmalarda motivasyonun yüksek olması gerekir. Bu sayede, ders çalışırken daha yüksek verim almak mümkündür.

Ders Çalışmak İçin Nasıl Motivasyon Sağlanır?

ders çalışma sözleri

Ders çalışma sözleri – Ders Çalışmak İçin Motive Edici Sözler

Ders çalışacak kişinin aile bireylerinin veya yaşına göre doğrudan kendisinin motivasyon amaçlı yapacağı uygulamalar, fazlasıyla yarar sağlayacaktır. Bunun için kişinin kendisi veya küçük ise ebeveynleri, aşağıdakileri uygulama yoluna gidebilir.

Telefon Ekranını Bu Amaçla Kullanın

Motivasyonun temelinde iyi bir konsantrasyon vardır. Ders çalışmak için motive edici sözler veya görseller eğer hatırlatıcı nitelikte çalışma alanlarınıza veya sık kullandığınız alanlara doğru olarak yerleştirilirse size güç verir ve ilham almanızı sağlar. Örneğin cep telefonunuzun ekranını, bu amaçla kullanmanız faydalı olabilir.

Teknolojik aletleri çok fazla kullandığımız için neredeyse herkes, özellikle telefon ve bilgisayarlar ile fazlaca zaman geçirmektedir. Telefonumuza basit bir şey için bile baktığımızda vakit geçirme süremizin çeşitli mobil uygulamalar veya sosyal medya nedeniyle fazlasıyla uzaması, geri getiremeyeceğimiz en önemli değer olan zamanın akıp gitmesine neden olur.

Telefonunuzun ekranına derse motive edici sözler veya görsel ekleyerek, telefon kullanımını daha kısa tutabilir ve derse odaklanabilirsiniz.

Duvarları Kullanın

Yine duvarlarda kullanabileceğiniz ve motive edici özelliklere sahip poster veya tablolar da ders çalışma motivasyonunuz artırabilir. Ders motivasyon sözleri veya görselleri her an görebileceğiniz bir noktada konumlandığında, başarıya ulaşmak için daha fazla motive olarak gayret göstermeniz bilincinize yerleşecektir.

Hedefinize Yönelik Nesne veya Sözler Kullanın

Motive olmak için hangi yöntemi tercih ederseniz edin, hedefinizi bunların odağında tutun. Örneğin avukat olmak istiyorsanız, sizi bu konuda etkileyecek bir görsel veya söze, kullandığınız alanlarda yer verebilirsiniz.

İnsanlara yardım etmeyi seviyorsanız veya başka bir amacınız varsa, bunları yapabilmek için öncelikle amacınıza ulaşmak gerektiğini unutmayarak bunlara yönelik sözler ve görsellere öncelik verebilirsiniz.

En İyi Ders Çalışmak İçin Motive Edici Sözler

ders çalışmak için motivasyon sözleri

Ders Çalışmak İçin Motive Edici Sözler

Ders çalışmak için motivasyon sözleri için örnekler vermiş olsak da bu örnekleri, sizler kendinize göre uyarlayıp değiştirerek daha iyi bir motivasyon sağlayabilirsiniz. Ders çalışmak için gaza getiren sözler ile kendinizi iyi bir şekilde motive edebilir ve başarıya ulaşabilirsiniz.

 • Başarıya inanmak, başarının kendisidir. Başarı ancak inanmak ve çalışmak ile mümkündür.
 • Kısa bir yaşamda, ancak zamanı iyi değerlendirenler amacına ulaşır.
 • Sen yapmazsan var olmayacak. Yapılamaz gibi görülen şeyleri yap ve başar!
 • Başarmak için ne kadar nedenim var? Öyleyse mutlaka başarmalıyım.
 • Ben peşinden koştuğumda ben değil hayallerim yorulacak ve elbet kazanacağım.
 • Işık saçmak için, önce yanmam gerek!
 • Bugün başaranlar, başkalarının boşa harcadığı zamanı değerlendirerek başarmışlardır.
 • Seni küçümseyenlere ders vermenin en iyi yolu, ders çalışıp başarılı olmaktır!
 • Her denemende yenilmiş olabilirsin. Olsun! Tekrar dene ve tekrar yenil. Hem de bu kez daha iyi yenil ama dene!
 • Derslerine ayıracağın birkaç yıllık zaman, ömür boyu rahat olmanı ve daha fazla saygı görmeni sağlayacak. Öyleyse buna gerçekten değer.
 • Başarının sırrı korkusuz ve çalışkan olmaktır. Başkaların ne dediğine bakmayın. Amacınıza kilitlenerek çalışıp başarmaya bakın.
 • Güneş sana gelmeyecek belki. Ama sen çalışarak güneşe gidebilirsin.
 • Başarısız bile olsanız, en ihtişamlı şekilde başarısız olun ve herkese parmak ısırtın.
 • Başarısız olacağına inandığın an, pes etme ve devam et. Asıl kırılma noktası tam da orasıdır.
 • Hedefleri için hayatını ortaya koyamayanlar, kendi hayatlarını istedikleri gibi kazanamazlar.
 • Yüzüstü yere düşmüş olabilirsin. Ama unutma ki yüzüstü düştüğünde de ileri gitmişsin demektir.
 • Hedefe odaklanıp çalışmak senin için en zor olanı olabilir. Asla unutma asıl başarı zorluklara dişini sıkıp katlananların olur.
 • Gerçek başarıya ulaşmak için, gerçekten çalışmak lazım.
 • Bir ömür boyu sıradan veya yoksul bir insan olmak zorunda değilsin. Her ortamda daha iyisi olmak için, daha iyi çalışmalısın.

Yukarıda bazı örneklerini verdiğimiz cümleler ders çalışmak için motive edici sözler arasında yer alıyor fakat unutmayın ki kendinizi motive edebileceğiniz en etkili sözler kendinize söylediğiniz ve amaçlarınızı vurgulayan sözlerdir. Siz de yukarıdakilere benzer sözler oluşturup kendi mottonuzu yaratabilirsiniz.

Ders çalışmak için motive edici sözler paylaştığımız bu içeriğimizin ardından daha fazla güzel ve anlamı söz için “Mutlulukla ilgili sözler” başlıklı içeriğimizi de okumanızı öneririz.