Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

Evde Diş Beyazlatma Teknikleri

04/26/2020 0 Yazar: bilgisitem

Tüm insanlar beyaz dişlere sahip olmak ister. Özellikle fazla kafein tüketen ve sigara içenlerin sık karşılaştığı durumlardan biridir. Bu durumdan kurtulmak için evde uygulayacağımız hem masrafsız hem doğal birkaç basit yöntem var.

 

Karbonat ve limon

 

Karbonat dişleri hem temizleyen aynı zamanda ise diş beyazlaştıran en önemli maddelerden biridir. Ağız bakterilerini azaltan ve dişleri inci gibi parlatan karbonatı diş bakım rutininize ekleyerek dişlerinizin hiç olmadığı kadar güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Diş fırçanızın üzerine yaklaşık olarak bir çay kaşığı kadar karbonat serpiştirip ve üzerine birkaç damla limon suyu sıkın ve dişlerinizi iyice fırçalayın. En önemli husus ise bu işlemi uygularken başka bir diş fırçası kullanmayı tercih edin. Haftada en az iki kez uygulayacağınız bu yolla beyaz dişlere sahip olabilirsiniz.

 

Gliserin

 

Gliserin ağzınızdaki bakterileri öldüren ve beyaz dişlere sahip olmanızı sağlayan bir madde. Gliserin bakımından önce dişlerinizi fırçalayın. Ardından birkaç damla gliserini diş fırçanıza damlatın. Beyazlatmak istediğiniz yerleri fırçalayın ve farkı kısa zamanda görün.

 

Tarçın ve adaçayı

 

Tarçın ve adaçayı ikilisi diş beyazlatma konusunda kullanılan doğal yöntemlerden biri. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra diş fırçanızın üzerine biraz tarçın ve adaçayını serpiştirerek dişlerinizi fırçaladığınızda dişlerinizin çok daha sağlıklı ve beyaz olduğunu fark edeceksiniz. Bu işlemi haftada en az 2 defa uygulamayı unutmayın.

 

Çilek

 

Çilek, diş beyazlatma konusunda en etkili meyvelerden biri. Çileği ezip püre kıvamına getirdikten sonra diş fırçanız yardımıyla dişlerinizi fırçalayın. Çileğin diş beyazlatan büyüleyici etkisine şahit olun. Bu işlemi etkili hale getirmek için düzenli bir şekilde çilek püresi ile fırçalamayı unutmayın.

 

Sirke ve tuz

 

Bir çay kaşığı sirke ile bir çay kaşığı tuzu karıştırın. Bu karışım ile dişlerinizi fırçalayın. Diş etlerinizin eskisine kıyasla çok daha sağlıklı olduğunu göreceksiniz. Aynı zamanda dişlerinizin beyazladığını kısa zamanda görebilirsiniz. Uygulamayı düzenli şekilde yapmayı unutmayın.