• DOLAR
  7,9283
 • EURO
  9,3789
 • ALTIN
  483,43
 • BIST
  1,1819
Koronavirüs Kolonya İle Önlenebilir mi?

Koronavirüs Kolonya İle Önlenebilir mi?

Kolonya ile koronavirüs ilişkisinin paydasında alkol bazlı temizlik ürünlerinin, virüs öldürücü etkisinin olmasıdır. Türk milleti olarak biz de kolonyayı severiz ve verdiği koku ve ferahlık hoşumuza gider. İçinde uçucu gazların bir anda ciltteki ısıyı çekmesi ile hissettiğimiz serinliğin yanı sıra, kolonya içeriğindeki alkol iyi bir bakteri öldürücüdür.

 

Kolonya Koronavirüsü öldürür mü?

 

Virüslere karşı etkinliği kesin olarak saptanmamıştır. Yine de Coronavirus etkisini azaltmak için aldığımız tedbirler arasında kişisel temizlik birinci sırayı aldığı aldığından kolonya koronavirüs arasında yakın bir ilişki, halk arasında kendiliğinden kurulmuş görünüyor. Ancak değerli okurlar, kolonya koronavirüsü etkilemez. Yüzde yüz alkol kullansanız dahi bu virüsleri öldürme şansınız yüzde 70’i geçmez. Kaldı ki kolonya yüzde 100 alkol içermez.

 

İran Koronavirüsü Yok Edecek Anti Viral İlaç Ürettiğini Duyurdu

 

İran’dan yapılan bir açıklamaya göre, bu öldürücü virüsü yok edebilecek yeni bir anti-viral ilaç geliştirildi ve son test aşamasında. Önümüzdeki 2-3 hafta içinde pazardaki yerini alacak bu ilaç yine ilaç sektörüne milyar dolarlar seviyesinde bir hareketliliğe yol açacak.

 

Maske ile Koronavirüsten Korunma Yalanı

 

Hiç kimse maske ile koronavirüsten korunamaz bez maskeler hava sızdırdığı için, maske koronavirüsten korur diyenler yanılıyor. Pekiyi neden bu kadar çok maske satılıyor? Sebebi basit değerli okurlar. İnsanlar bir şeyler yapmak iç güdüsü ile hareket ediyorlar. Uzmanlar, bu maskelerin insanları koronavirüsten asla koruyamayacağını biliyorlar ve söylüyorlar.

Zaten köy görünmekte ve kılavuza gerek de yok. Hava sızdıran bir maske o virüsleri de sızdıracaktır. Ancak her gün güneşli havada 1-2 saat kalmak, odaları havalandırmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek için doğru beslenmek, otobüslere binmemek, topluca uzun süre kalmamak, kapalı ve nemli ortamlarda bulunmamak, her gün elleri yüzü ve ayakları iyice sabunlayıp sıcak su ile durulamak bir önlem olabilir. Kaldı ki kolonya kullananlar, her nasılsa kolonya elleri temizliyor diye tedbirleri elden bırakmamalıdır. Kolonya eğer kirli ellere sürülürse mikroplar için uygun zemin hazırlanmış demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

googlenews
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM