• DOLAR
  7,8826
 • EURO
  9,2827
 • ALTIN
  482,59
 • BIST
  1,1770
Sağlık Ocağı Kaçta Açılır?

Sağlık Ocağı Kaçta Açılır?

Bu makalemizde sağlık ocağı kaçta açılır, sağlık ocağı kaçta kapanır, sağlık ocağı mesai saatleri hakkında bilgi vereceğiz. Bilindiği gibi çok ciddi bir hastalık yoksa basit tedavi prosedürleri için devlet hastaneleri yerine sağlık ocaklarını tercih ediyoruz. Aşılar için, tansiyon şeker ölçümleri için bu noktalara başvurmak, daha büyük hastanelerin iş yükünü de azaltıyor. Ancak sağlık ocağı mesai saatlerini herkes bilmeyebiliyor. Bu yazımızda sağlık ocakları çalışma saatleri hakkında bilgi veriyoruz. Aile hekimlerinin hizmet verdiği sağlık ocakları kaçta açılıyor?

 

Sağlık Ocağı Mesai

 

Sağlık ocağı küçük yerleşim yerlerinde aile hekimleri ve diğer sağlık çalışanlarının hizmet verdiği ocak –yer olarak bilinir. Hafta içi sabah saat 8’de açılan sağlık ocakları öğle saat 12’de öğle arası için kapanır saat 13’te yeniden hizmete açılır. Yine saat 17’de kapanır. Hafta içi belirlenen saatlerde hizmet veren sağlık ocaklarında çalışan aile hekim seçimi de yapılabilmektedir. Eğer hasta başka bir şehirde köyde ya da kasabada ise misafir hasta olarak tedavi edilir. Her aile için sağlık ocaklarında belirlenen aile hekimleri, aile ile ilgili tüm sağlık verilerine, verilen ilaç bilgisine sahiptir ve tedavinin takip edilmesi daha derli ve toplu olabilmektedir.

 

E-Nabız Sistemi ve Hasta Erişimi

 

Hastalar e-devlet platformu üzerinden e-nabız sistemine girebilir, tahlil sonuçlarına bakabilir ve aldıkları ilaçları görebilirler. E-nabız sistemi için ilk defa giriş yapacaklar, mutlaka şifre almak zorundadır.

 

Sağlık Ocakları Kaçta Açılır

 

Sağlık ocakları pazartesiden cumaya kadar sabah 8’de açılır akşam 17’de kapanır. Bayram ve resmi tatillerde sağlık ocakları kapalıdır. Bu ocaklarda kronik hastalıklarınız varsa daha önce uzman doktorlar tarafından yazılan ilaçlarınızı yeniden yazdırabilirsiniz, aşılarınız yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

googlenews
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM