• DOLAR
  8,2968
 • EURO
  9,7460
 • ALTIN
  506,19
 • BIST
  1,1746
Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Ücretsiz Maske Siparişi Nasıl Verilir?

Maske, COVID-19 salgını ile birlikte piyasada oldukça rekabet gören ve genellikle tek kullanımlık olmasından ötürü çok çabuk alınan bir malzeme olduğu için ücretsiz maske temini birçok kişinin kafasında soru işaretleri bırakıyor. Yapılan açıklamalara gönelik ilk aşamada eptt’den (internet sitesi) üzerinden yapılan başvuralar sonucu 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağılımı yapılacaktı. (20 yaş altı ve 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı olduğu için)

Yoğun talepten ötürü yaklaşık bir gün içerisinde çöken siteden sonra maskelere başvuru için e-devlet üzerinden yapılacağı açıklandı. Birçok vatandaş e-devlet üzerinden sipariş verdikten sonra orta yaş grubunda olup internetten sipariş veremeyen bireyler için artık yeni bir strateji geliştirildi. Peki ücretsiz maske dağıtımında artık nasıl bir yol izleniyor? İnternetten başvuru yapıp maske temin etmek yerine daha kolay bir çözüm önerisi yok mu diye özellikle orta yaş grubunu ele alacaksak artık çok daha kolay bir yolu var! Üstelik en yakın eczaneden kolaylıkla ücretsiz maskelerimizi alacak bir yol, gelin daha detaylı inceleyelim.

 

Ücretsiz Maske Dağıtımında Telefonlarımıza Gelecek Kod

 

Ücretsiz maske, öncelikle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta yaşayan bireyler için telefonlarına gönderilen kod ile eczaneden temin edebilecek. Bunun için herhangi bir yerden başvuru yapmak yerine devlet tarafından sizin tarafınıza otomatik sanal sistem üzerinden gönderilen kod maskeyi alabilmek için yeterli olacaktır. Hiçbir ücret talep edilmeyecek olup içerisinde de beş adet maske bulunan bir paket alınacaktır. Bu pakete almak için telefonunuza gelen kodu eczanede görevli sağlık çalışanlarına göstermeniz yeterlidir.

30 büyükşehir ve Zonguldak’ın ardından 81 ilin tamamında hayata geçmekte olan ücretsiz maske dağılımı sağlımızı korumak ve fahiş fiyattan kaçınarak devlet güvencesi ile kolayca temin etme yoludur. İnternet sitesinden sipariş oluşturmak yerine telefonlara gelen kodlar maske kullanan her birey için doğru bir seçenek olup hızlı uygulanabilirlik açısından da avantaj sağlamıştır. Kod ile gideceğimiz en yakın eczaneden alabileceğimiz gibi bu kodlar her hafta düzenli olarak gelmektedir. Böylelikle maskeler düzenli ve ücretsiz bir şekilde dağıtılmaya devam edecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

googlenews
 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM