Adet Söktüren Bitkiler

Adet Söktüren Bitkiler

03/13/2020 0 Yazar: bilgisitem

Bu makalede adet söktürücü bitkiler, adet söktüren bitkiler nelerdir, bu bitkilerin işlevleri ve içeriklerine değineceğiz. Böylece adet kanı az gelen ve bundan dolayı huzursuzluk, terleme sinirlenme ve  hormonal sıkıntılar yaşayan kadınlara bilgi vermeyi amaçlıyoruz. Kadınlar sağlıklı bir şekilde her ay 45 yaşına kadar adet kanı görürler. Yumurta döllenmediğinde tüm yumurtalar dışarı atılır. Yeni bir döllenme ortamı hazırlanır.

Bazı kadınlar bu dönemde aşırı ağrılar çekerler ve bu ağrıları gidermek için adet kanı ağrısına iyi gelen ilaçlar aramaya başlarlar. Ancak biz ilaçların yan etkileri nedeni ile daha hafif ve etkili olan adet söktürücü bitkiler kullanmanızı öneriyoruz. Ancak bitkilerin mutlaka raf ömrünü tamamlamamış olması ilk şarttır.

 

Tarçın ve Bal Karışımı Adet Söktüren İlaçtır

 

Sıcak suya çay kaşığı balı ve tarçını karıştırarak (bal daha fazla olabilir) bir bardak sıcak su içine atın ve sabah aç karnına için. Bu işlemi tam da adet dönemine 1-2 gün kala yapın ve adet süresi boyunca her sabah devam ettirin. Adet ağrısına iyi gelen ilaçlar arasında oldukça etkili ve zararsız bir kürdür.

 

Adet Söktürücü Bitki Dereotu

 

Dere otu da adet söktürür, bunun yanı sıra soğan, maydanoz (iyi bir ödem sökücüdür) alıç bitkisi de iyi birer adet söktürücüdür.  Biberiye çayının da iyi bir adet söktürücü olduğu biliniyor. İçindeki etkili maddeler nedeni ile adet kanını arttırır ve kalıntı bırakmaz. Böylece kadınlar da bir sonraki döneme kadar rahat ederler. Biberiye bitkisini tatlandırmak için bir çay kaşığı bal ekleyin. Çayı taze yapraklar olarak kaynatmadan, 15 dakika buhar altında demleyin.

Dilerseniz yarım dilim limon da sıkabilirsiniz. Aç karnına her sabah biberiye çayı için. Adaçayı da iyi bir adet söktürücü bitkidir. Bunu da yine çay gibi demlemeniz gerekir. Yine zencefil çayı adet kanı söktürücü bitkiler arasında yerini alır. Kekik ve kantaron çayları da eğer alerjiniz yoksa mutlaka denenmesi gereken çaylardır.