Dünyanın Az Bilinen Güzel Yerleri

Dünyanın Az Bilinen Güzel Yerleri

11/10/2020 0 Yazar: bilgisitem

Dünyanın az bilinen güzel yerleri listemizde yer alan destinasyonlar birçoğunu daha önce duymadığınız bambaşka güzellikleri keşfetmenize olanak sağlayacak.

Dünyada gezilip görülmesi gereken on binlerce yer varken, bazı turistik noktalar muhteşem güzelliğe sahip olmasına rağmen gezginler tarafından yeterince keşfedilememiştir. Dünyanın az bilinen güzel yerleri, doğal ve tarihi güzellikleri ile gezginlere bambaşka bir seyahat deneyimi yaşatacak özelliklere sahiptir. Dünya turu yapmak isteyen ve farklı keşif noktaları arayan gezginler için, harika bir liste hazırladık.

Dünyanın Az Bilinen Güzel Yerleri Nerelerdedir?

Petra – Ürdün

Dünyanın az bilinen yerleri petra-ürdün

Dünyanın az bilinen yerleri Petra-Ürdün

Ürdün’de bulunan muhteşem antik kentlerden biri olan Petra, milattan önceki yıllarda Nebatiler’in başkenti olarak kullanılmıştır. Romalılar bölgeyi fethettikten sonra Romalıların hâkimiyetine geçen yerleşim yeri, daha sonralarda yaşanan depremler neticesinde eski iştihamı kalmasa da yine de görülmesi gereken tarihi özelliklere sahiptir.

Haiku Merdivenleri – Hawaii Adası

Haiku Merdivenleri – Hawaii Adası

Haiku Merdivenleri – Hawaii Adası

Toplam 800 metre uzunluğu bulunan ve 400 basamaktan meydana gelen Haiku merdivenleri, Oahu kentinde yer almaktadır. Merdivenlerden yokuş aşağı inmek bambaşka bir zevk vermekle birlikte, bulutların içinde kendinizi uçar gibi hissedeceksiniz.

Broome – Avustralya

Broome – Avustralya

Broome – Avustralya

Muhteşem doğal güzelliklere ev sahipliği yapan Broome kasabası, tropikal ormanların çevrelediği sahil şeridiyle türüne az rastlanır bir güzellik sunuyor. Muhteşem deniz ve orman manzarası ile keşfedilmeyi bekleyen bu kasaba, Avustralya’ya seyahat etmek isteyenlere kesinlikle tavsiye edilebilecek güzelliklere sahiptir.

Aitutaki Atoll – Cook Adaları

Aitutaki Atoll – Cook Adaları

Aitutaki Atoll – Cook Adaları

Cook Adaları dünyanın birçok ülkesinden turistlerin tercihleri arasında yer alıyor.  Aitutaki Atoll küçük bir takımadalar dizini olsa da muhteşem doğal güzellikleri bünyesinde barındırıyor. Muhteşem temizlikte deniz ve sahilleri, tropikal ormanları ve bu ormanlarda yaşayan birbirinden farklı hayvanları ile farklı renkleri bir arada görmek istiyorsanız, dünyanın az bilinen güzel yerleri arasındaki bu keşif noktasını ziyaret etmelisiniz.

Reunion Adası – Fransa

Reunion Adası – Fransa

Reunion Adası – Fransa

Fransa’da gezilecek yerlerin sayısı fazla olsa da bu ada tamamen keşfedilmeyi bekliyor. Son zamanlarda biraz popülerliği artmış olsa da henüz hak ettiği kadar tanınmayan Reunion Adası, eşsiz doğa seyrini ziyaretçilerine sunmaktadır.

Thor Well – ABD

Dünyanın güzel yerleri Thor Well

Dünyanın güzel yerleri Thor Well

Thor Well, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan bir doğal oluşumdur. Farklı doğa olaylarının oluşturduğu düşünülen doğa harikası, dünyada eşine az rastlanan bir kuyuya benzemektedir. Kayalardan akan sular derin ve geniş bir çukurun içerisinde kaybolurken muhteşem bir seyir keyfi sunmaktadır.

Ogasawara Köyü – Japonya

Ogasawara Köyü - Japonya

Ogasawara Köyü – Japonya

Dünyanın az bilinen güzel yerleri listemize bu kez Uzak Doğu’dan bir destinasyon ile devam ediyor. Bu köyü cennetten bir parça olarak nitelendirmek, kesinlikle abartı olmayacaktır. Japonya farklı kültürü ile turistlerin en fazla ilgi gösterdiği yerlerden biri olmasına karşın, maalesef ki Ogasawara Köyü barındırdığı doğal güzelliklere rağmen yeterince tanınmamaktadır.

Dunn River Şelaleleri – Jamaika

Dunn River Şelaleleri – Jamaika

Dunn River Şelaleleri – Jamaika

Bugüne kadar birçok şelale görmüş olabilir ve genellikle gördüğünüz şelalelerin birbirinden fazla bir farkı olmadığını düşünebilirsiniz. Ancak Dunn River Şelaleleri, bu düşüncenizi tamamen değiştirecek.

180 metre uzunluğuna sahip şelale harika görsellik sunan kayaların üzerinden süzülürken, tropikal ağaç ve bitkiler de şelaleye eşlik ediyor. Ayrıca şelale çevresinde bulunan ilginç yapıdaki mağaralar, bu saklı cenneti gezginler için önemli bir keşif noktası kılıyor.

Uamh Bhinn Mağarası – İskoçya – Dünyanın Az Bilinen Güzel Yerleri

Uamh Bhinn Mağarası – İskoçya

Uamh Bhinn Mağarası – İskoçya

Ayaklı giriş kısmının bulunduğu ve hemen önünde tertemiz Benagil plajının yer aldığı Uaimh Bhinn mağarası, alışılmış mağara özelliklerinden daha farklı bir yapıya sahiptir. Mağaranın sahil kısmına bakan girişi deniz dalgalarının etkisiyle aşınmış ve kemerli bir giriş kapısının açılmasına neden olmuştur. Sahile bakan kısmın üst tarafında açılan büyük bir delik gökyüzünü seyretmeye izin verirken, kemer kısmından ise sadece birkaç metre ileride ki harika deniz manzarasını izleyebilirsiniz.

Hallerbos Ormanı – Belçika – Dünyanın Az Bilinen Güzel Yerleri

Hallerbos Ormanı – Belçika

Hallerbos Ormanı – Belçika

Tek kelimeyle “muhteşem” olarak nitelendirebileceğiniz Hallerbos Ormanı, ilkbahar ve yaz aylarında bambaşka bir güzelliğe bürünüyor. İçerisinde farklı türden hayvanların yaşam sürdüğü orman, rengârenk çiçekleri ile eşsiz bir orman havasını ziyaretçilerine sunmaktadır.

Dünyanın az bilinen güzel yerleri içeriğimizde size birçok gezginin deneyimleri sonucunda belirlenen ve çok az kişinin hakkında bilgi ve fikir sahibi olduğu muhteşem destinasyonları sıraladık. Hayatınızı güzelleştirecek diğer önerilerimiz için “yaşam” kategorimize göz atmayı sakın unutmayın.